Dušan Đorđević preuzeo kormilo prvog tima
Dušan Đorđević preuzeo kormilo prvog tima
FK Spartak s ponosom objavljuje da je Dušan Đorđević novi trener prvog tima. Sa bogatim iskustvom i dokazanim kvalitetom, 55-godišnji strateg dolazi sa misijom da unapredi igru i rezultate kluba u predstojećoj sezoni Mozzart Bet Superlige.

„Srećni smo što je Dušan Đorđević prihvatio poziv da vodi naš tim. Njegovo znanje, energija i posvećenost su ono što nam treba da napravimo korak napred i ostvarimo ciljeve u izazovnoj sezoni pred nama“, verujemo svi u klubu, uz puno poverenje u novog trenera.
Đorđević se vraća u Superligu nakon angažmana u Čukaričkom, Napretku i Radniku (u dva navrata), a u međuvremenu je uspešno vodio mladu reprezentaciju Srbije. Sa „orlićima“ je ostvario pobede protiv Azerbejdžana (2:0) i Severne Irske (2:1) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo do 21 godine, uz poraz od Engleske. Posle godinu dana pauze od klupskog fudbala, Đorđević je spreman da svoje iskustvo prenese na Spartakov teren.

Prošle sezone Plavi Golubovi su završili na 12. mestu, izbegavši baraž za samo bod ispred niškog Radničkog. S obzirom na to da će naredne sezone četiri kluba ispasti iz Superlige, Spartak je odlučan da pod Đorđevićevim vođstvom obezbedi siguran opstanak i podigne nivo igre. Đorđević je pravi čovek za ovaj izazov i sa njim krećemo putem ka novim uspesima.


















